Има ли смисъл да купуваме дигитални фоторамки?
Когато дигиталните рамки бяха пуснати на пазара за първи път, те бяха посрещнати сравнително добре. Те въведоха една действително интересна и логична алтернатива на фото албумите. За съжаление, повечето от тях не бяха особено удобни за ползване. Дълго време единственият начин да качим снимки във фото рамка беше да ги копираме от компютъра си или от карта памет.
Тогава, обаче, производителите на фото рамки направиха каквото беше нужно и въведоха поддръжка на Wi-Fi в новите си модели. Един от най-добрите продукти в този клас беше Kodak Pulse – 7 или 10-инчова фото рамка, която можеше да се свързва лесно не само с компютъра ни, но и с профила ни във Facebook и с акаунта ни в Kodak Gallery. Освен това, всеки потребител можеше да посочи специален имейл за рамката си, на който приятелите или семейството му директно да му изпращат снимки през смартфоните или компютрите си.
Всичко изглеждаше обещаващо, но тогава Kodak обявиха фалита си. След като изтеглиха серията Pulse, на пазара остана само един претендент в категорията дигитални фото рамки с интернет – Ceiva. Техните модели са по-малки от Pulse и се управляват с физически бутони, а не с тъчскрийн, но не това е най-големият им проблем. Проблемът е, че за използването им се плаща месечна такса – нещо, което със сигурност не привлича потребителите. Единственото хубаво, е, че рамката има доживотна гаранция, тоест, ако се развали, ще получите чисто нова.
След излизането на Kodak от този пазар, не остана никой, който да инвестира в развитието на този продукт и много анализатори смятат, че идва краят му. Да не говорим, че тенденцията напоследък е да използваме едно устройство, което да върши максимален брой задачи. В ерата на смартфоните и таблетите, много малко хора биха си купили продукт, който може да прави само едно нещо – да показва снимки. Но все пак, нека не забравяме, че има потребители, които търсят именно продукти, които се лесни за употреба. Ако на пазара се появи друг играч, който да предложи фото рамки подобни на Pulse, то този технологичен клас може би няма да е съвсем обречен.
Източник: Kaldata.com